Пошук документів

Проект рішення №вкп-2-2 Про схвалення Програми мобілізації зусиль Чортківської міської ради, Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області по забезпеченню надходжень до міського бюджету на 2019-2021 роки

Видавник
Сектор інформаційно-програмного забезпечення
Статус
Чинний
Тип документа Проект рішення
Від
11.02.2019

Текст документа

від  2019 року  №

 

Про схвалення  Програми мобілізації зусиль

Чортківської  міської  ради, Чортківського

управління  ГУ  ДФС у Тернопільській області

по забезпеченню надходжень до міського бюджету

на 2019-2021 роки

 

 З метою  забезпечення реалізації державної податкової політики по забезпеченню надходжень до міського бюджету, керуючись п.1 ч.2 ст.52, ч.6 ст.59 Закону України  «Про місцеве самоврядування  в Україні»,

виконавчий комітет міської ради,

 

ВИРІШИВ:

 

1. Схвалити та винести на розгляд міської ради проект рішення «Про затвердження  Програми мобілізації зусиль Чортківської  міської ради,

Чортківського управління ГУ  ДФС у Тернопільській області по забезпеченню надходжень до міського бюджету на 2019-2021 роки» (додається).

 

2. Копію рішення направити в фінансове управління міської ради.

 

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з  питань діяльності виконавчих органів міської ради Тимофія Р.М.

 

 

Міський голова                                                         Володимир  ШМАТЬКО

                                                                                                                    Додаток до рішення

                                                                                                                    міської ради

                                                                                                                   від__________ № ______

 

 

 

 

ПРОГРАМА

МОБІЛІЗАЦІЇ ЗУСИЛЬ ЧОРТКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ,  ЧОРТКІВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДХОДЖЕНЬ ДО МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ НА 2019-2021 РОКИ

 

 

ПАСПОРТ

1.

Ініціатор розроблення Програми

Чортківське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області

 (далі ГУ ДФС у Тернопільській області)

2.

Розробник Програми

ГУ ДФС у Тернопільській області

3.

Співрозробники Програми

Виконавчий комітет Чортківської міської ради

4.

Відповідальний виконавець Програми

ГУ ДФС у Тернопільській області

5.

Учасники Програми

ГУ ДФС у Тернопільській області

Структурні підрозділи Чортківської міської ради

Бюро технічної інвентаризації

6.

Термін реалізації Програми

2019-2021

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми,

 

всього, у тому числі:

300,0 тис. грн., в тому числі :

 

2019 рік  - 100,0 тис. грн.

 

2020 рік  - 100,0 тис.грн.

 

2021 рік  - 100,0 тис.грн.

7.1.

коштів міського бюджету

 (в межах затвердженого кошторису)

300,0 тис. грн. , в тому числі:

 

2019 рік  - 100,0 тис.грн.

 

2020 рік  - 100,0 тис.грн.

 

2021 рік  - 100,0 тис.грн.

 

І.Обґрунтування необхідності Програми

Програма мобілізації зусиль Чортківської міської ради, Чортківського управління Головного управління ДФС у Тернопільській області по забезпеченню надходжень до міського бюджету (в подальшому Програма) розроблена на основі Податкового кодексу України, Закону України “Про державну службу”, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Програма являє собою комплекс заходів, які сприятимуть розвитку економіки міста, і на цій основі, забезпеченню повного задоволення соціальних потреб. Зокрема, створенню сприятливих умов для розвитку підприємництва, збільшенню випуску якісних конкурентноздатних товарів, насиченню товарних ринків; зведенню до мінімуму негативного впливу на економіку міста тіньового бізнесу; максимальному поєднанню інтересів суб’єктів підприємницької діяльності - платників податків з інтересами податкової служби, надходженню коштів до бюджетів всіх рівнів на основі добровільного виконання платниками своїх податкових зобов’язань.

Чортківським управлінням ГУ ДФС у Тернопільській області в результаті вжиття заходів, спрямованих на реалізацію завдань з виконання планових показників надходжень до бюджету протягом 2018 року мобілізовано 109,1 млн.грн. Розпис доходів виконано на 113,2 %.

По основних податках і платежах до бюджету міста надійшло:

- по податку на доходи фізичних осіб –73 744 тис. грн.,    

- по акцизному податку з роздрібної торгівлі

підакцизних товарів                               – 4 259 тис. грн.,  

- по платі за землю з юридичних осіб – 4 513 тис. грн.,     

- по єдиному податку – 11 828 тис. грн.,  

- по податку на нерухоме майно, відміне від земельної ділянки – 979 тис.грн.  

Чортківським управлінням ГУ ДФС у Тернопільській області на постійній основі вживаються заходи до підприємств, які мають заборгованість перед працівниками по заробітній платі, податку на доходи фізичних осіб та виплатах із соціального страхування.

В 2018 році за рахунок вжитих до посадових осіб заходів впливу спільно з органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами, ліквідували заборгованість по виплаті заробітної плати найманим працівникам по 2 суб’єктах господарювання-юридичних особах на суму 1 029 тис. грн., зменшилась заборгованість з виплати ЗП. Зазначеною категорією платників сплачено до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 561 тис.грн.

 

Чортківським управлінням ГУ ДФС у Тернопільській області надано Чортківській міській раді перелік 18 СГД юридичних та фізичних осіб м.Чортків для заслуховування на засіданнях комісій при Чортківській міській раді та вжиття заходів до посадових осіб та підприємців щодо забезпечення підвищення рівня заробітної плати, погашення заборгованості із виплати заробітної плати та оформлення трудових відносин з працівниками, а також недотримання умов Меморандумів, укладених з Чортківським управлінням ГУ ДФС у Тернопільській області

Прийнято участь фахівцями Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області в 6 засіданнях комісії при Чортківській міській раді з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, сплати податків та внесення обов’язкових платежів, підвищення рівня оплати праці найманим працівникам, на яких заслухано 26 СГД-юридичних та фізичних осіб. Крім цього, робочою групою за ініціативи Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області, проведено комісійні обстеження стану дотримання чинного законодавства щодо оформлення трудових відносин та оплати праці об’єктів, на яких здійснюють діяльність 46 СГД - юридичних та фізичних осіб, за результатами яких легалізовано 14 найманих працівників, в тому числі шляхом укладення 10 трудових договорів, 4 договорів цивільно-правового характеру.

 

За результатами проведеної кампанії декларування доходів громадян за 2017 рік громадянами м.Чортків подано 412 податкових декларацій  про майновий стан і доходи, в т.ч. на повернення податкової знижки – 179 на суму 301 тис.грн. (отримання компенсації сплаченого ПДФО по понесених витратах на оплату навчання, за іпотечним кредитуванням, за договорами довгострокового страхування життя, по витратах на оплату державних послуг по усиновленню дитини).

Громадянами, які зобов’язані задекларувати отримані доходи в 2017 році, подано 412 декларацій, задекларовано обсяг доходів 18 883 тис.грн., податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб становлять 675 тис. грн. та військового збору – 151 тис.грн.

   Зростанню довіри платників податків до органів Державної фіскальної служби та податкової свідомості громадян щодо добровільної і своєчасної сплати податків сприяє кваліфіковане обслуговування платників податків в Центрі обслуговування платників Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області.

За 2018 рік послугами Центру обслуговування скористались більш як 16,8 тисяч відвідувачів з питань подання звітності, надання адмінпослуг та консультацій.

З початку року фахівцями Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області платникам надано 6 508 адмінпослуг.

На покриття прямих витрат на здійснення функцій з адміністрування податків (вручення повідомлень-рішень на сплату податку, усунення порушень при нарахуванні та сплаті, застосуванні штрафних санкцій), які сплачуються до міського бюджету (податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та орендна плата з юридичних та фізичних осіб, єдиний податок на підприємницьку діяльність з юридичних та фізичних осіб, транспортний податок, податок на нерухоме майно, акцизний податок та інші), оформлення матеріалів для звернення з позовними заявами відповідно до вимог ст. 95 ПК України стосовно стягнення податкової заборгованості та для передачі заяв про визнання боржників банкрутами, вжиття заходів по погашенню податкового боргу та заборгованості по єдиному внеску лише на 2019 рік потрібно щонайменше 1 320 тис. грн.

Для забезпечення реалізації програми мобілізації зусиль Чортківської міської ради, Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області, виконавчого комітету, департаментів, управлінь та відділів міської ради по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів на 2016 - 2018 роки міською радою профінансовано 25,0 тис. грн.

 

ІІ. Мета і основні завдання програми

   Програма мобілізації зусиль Чортківської міської ради, Головного управління ДФС у Тернопільській області по забезпеченню надходжень до міського бюджету на 2019-2021 роки враховує створення нових технологій податкової діяльності, які базуватимуться на використанні сучасної комп’ютерної техніки для створення бази, яка дозволить систематично і широко використовувати внутрішню та зовнішню інформацію для планування і виконання функцій щодо контролю за сплатою податків і зборів, аудиту, ефективної боротьби з ухиленнями від сплати і скорочення розмірів тіньової економіки.

Загалом, робота по адмініструванню податків та зборів, забезпеченню надходжень до міського бюджету, яка враховує нову філософію партнерських відносин з платниками податків включає в себе:

- удосконалення системи планування (прогнозування) та обліку надходжень до бюджету;

- удосконалення системи стягнення податків;

- впровадження сучасних інформаційних технологій в оподаткуванні;

- удосконалення роботи з платниками податків;

- покращення матеріально-технічної бази податкової служби.

 

III. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми

Створення інформаційно-розвиненої державної податкової служби є запорукою успішного виконання завдань, визначених законодавством, що дозволить уникнути значної кількості наявних проблем.

Реалізація програми забезпечить виконання Чортківським управлінням ГУ ДФС у Тернопільській області основних стратегічних цілей та організації надання послуг відповідно до світових стандартів якості обслуговування платників податків.

 

IV. Обсяги, джерела фінансування та строки виконання Програми

Джерелом фінансування заходів  програми є кошти міського бюджету.                    

                                                                                                            тис. грн.

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

2019

2020

2021

Усього витрат на виконання Програми

Обсяг ресурсів, усього, у тому числі:

100,0

100,0

100,0

300,00

міський бюджет

100,0

100,0

100,0

300,00

 

V. Перелік завдань і заходів програми та результативні показники

За результатами реалізації програми передбачається досягнути розширення бази оподаткування за рахунок:

- виявлення додаткових джерел наповнення міського бюджету, в тому числі від підприємств "мінімізаторів" та тих, що входять до груп "ризику" та щорічне збільшення очікуваних поступлень до бюджету м. Чортків:

єдиного податку з юридичних та фізичних осіб – підприємців;

податку на доходи фізичних осіб;

акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

податку на нерухоме майно;

транспортного податку;

плати за землю;

- забезпечення системності та стабільності процесу оподаткування за рахунок модернізації роботи та зміцнення матеріально – технічної бази Чортківського управління Головного управління ДФС у Тернопільській області;

- створення комфортних умов для платників податків в Центрі обслуговування платників та підвищення оперативності та якості надання адміністративних послуг;

- скорочення та ліквідація податкового боргу шляхом налагодження тісної співпраці з органами державної виконавчої служби, оперативного та своєчасного направлення податкових вимог СГД, які допустили податковий борг;

- створення умов для партнерських взаємовідносин фіскальної служби та платників податків;

- формування позитивної громадської думки щодо діяльності органів ДФС;

- впровадження сучасних інформаційних технологій з метою підвищення рівня інформаційної культури та загального освітнього рівня населення.

 

В результаті виконання програми буде забезпечено повноцінне функціонування системи якісного надання податкових послуг, реалізацію державної  політики в сфері оподаткування.

 

VI. Напрями діяльності та заходи Програми   (додаток)

 

VIІ. Контроль за виконанням програми

Виконання програми забезпечується Чортківським управлінням Головного управління ДФС у Тернопільській області, виконавчими органами Чортківської міської ради. Координація дій щодо виконання заходів Програми покладена на Чортківське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Безпосередній контроль за виконанням заходів і завдань Програми здійснює відповідальний виконавець, а за цільовим та ефективним використанням коштів - головний розпорядник коштів.

В ході реалізації Програми допускається коригування заходів, внесення змін і доповнень до програми.

 

 

Заходи  програми

мобілізації зусиль Тернопільської міської ради, Головного управління ДФС у Тернопільській області по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів на 2019 - 2021 роки                                                      

N
з/п

Перелік заходів

 Програми

Термін виконання заходу

Виконавці

Джерело фінансу

вання

Орієнтований обсяг фінансування

(тис. грн.)

Очікуваний результат

Роки

2019

2020

2021

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1.

Вжити комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання податкової інформації про суб’єктів господарювання.

2019-2021

Чортківське управління ГУ ДФС у Тернопільській області,

відділ економічного розвитку, інвестицій та комунальної влас-ності міської ради

 

Не потребує фінансу

вання

 

 

 

Забезпечить додаткове надходження платежів до міського бюджету

 в 2019 році:

єдиного податку з юридичних осіб 108тис.грн.,

єдиного податку з фізичних осіб –350 тис. грн., ПДФО – 445 тис. грн.,

акцизний податок – 284 тис. грн.

В подальшому очікується постійний ріст надходжень.

2.

 Організація кампанії декларування доходів, отриманих фізичними особами.

2019-2021

Чортківське управ-ління ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Не потребує фінансу

вання

 

 

 

За результатами проведеної кампанії декларування доходів громадян за 2019 рік очікується додаткове надходження ПДФО –

 800 тис. грн. (в т.ч. до бюджету м.Чортків – 480 тис. грн.).

3.

Проводити роботу щодо виявлення суб'єктів господарювання як юри-дичних, так і фізичних осіб – підприємців, які виплачують заробітну плату у "конвертах", ведуть подвійну бухгалтерію. Систематично запрошувати на постійно діючі спільні комісії суб'єктів підприємницької діяльності, які мінімізують заробітну плату, розробляти заходи щодо покращення ситуації по виплаті заробітної плати та її максимальній легалізації, здійснювати контроль за додержанням роботодавцями законодавства про працю

2019-2021

Чортківське управ-ління ГУ ДФС у Тернопільській області,

відділ економічного розвитку, інвестицій та комунальної влас-ності  міської ради

 

Не потребує фінансу

вання

 

 

 

За рахунок проведення індивідуальної роботи з керівниками підприємств  та громадянами, щодо дотримання ними законодавства про працю планується забезпечення  додаткових надходжень в 2019 році ПДФО в сумі 316 тис. грн. (в т.ч. до бюджету м. Чортків – 190 тис. грн..

4.

Залучення СГД, що здійснюють торгівлю на ринках до легалізації своєї діяльності та переходу на спрощену систему оподаткування, за рахунок співпраці з адміністраціями ринків

2019-2021

Чортківське управ-ління ГУ ДФС

 у Тернопільській області,

Відділ економічного розвитку, інвестицій та комунальної влас-ності міської ради

Не потребує фінансу

вання

 

 

 

Додаткові надходження єдиного податку до бюджету міста  у 2019 році в порівнянні з минулим роком (+20% )

 

5.

Актуалізація бази нерухомого майна, відмінного від земельних ділянок, а також земельних ділянок та транспортних засобів. Забезпечити  надсилання податкових повідомлень - рішень  засобами  поштового зв'язку шляхом придбання конвертів та марок.

2019-2021

Чортківське управ-ління ГУ ДФС у Тернопільській області,

Бюро технічної ін-вентаризації

Відділ земельних ре-сурсів та охорони навколишнього сере-довища Чортківської  міської ради

Міський бюджет

30,0

30,0

30,0

Додаткове надходження у 2019 році складе:

податку на нерухоме майно – 204 тис. грн.,

транспортного податку  – 24 тис. грн.,

плати за землю з фізичних осіб – 180 тис. грн.

В подальшому очікується постійний ріст платежів.

6.

Проведення моніторингу поданої звітності та постійний контроль за суб’єктами господарювання платниками акцизного податку з метою виявлення платників мінімізаторів.

2019-2021

Чортківське управ-ління ГУ ДФС у Тернопільській області,

Відділ економічного розвитку, інвестицій та комунальної влас-ності міської ради

Не потребує фінансу

вання

 

 

 

Додаткові надходження акцизного податку  у 2019 році складуть 308 тис грн., а в порівнянні з  2018 р. (+ 16%)

 В подальшому очікується ріст надходжень даного платежу.

7.

Оперативно та своєчасно направляти податкові вимоги СГД, які допустили податковий борг, проведення опису заставного майна з подальшою реалізацією його через уповноважені товарні біржі.

2019-2021

Чортківське управ-ління ГУ ДФС у Тернопільській області

Міський бюджет

20,0

20,0

20,0

Очікувані надходження  в рахунок погашення подат-кового боргу 760 тис. грн.

8.

Забезпечити впровадження в дію сучасних методів роботи, заснованих на використанні новітньої комп'ютерної техніки та програмного забезпечення стосовно приймання та об-робки податкової звітності платників податків, підготовленої та надісланої у електронному вигляді

2019-2021

Чортківське управ-ління ГУ ДФС у Тернопільській області

Міський бюджет

20,0

20,0

20,0

Запровадження електронних сервісів та послуг серед платників допоможе платникам економити свій час отримувати потрібну інформацію, не відвідуючи органи ДФС

9.

Створення комфортних умов для надання якісних адмінпослуг платникам податків, оновивши комп’ютерну техніку та робочі місця в залах Центру обслуговування платників.

2019-2021

Чортківське управ-ління ГУ ДФС у Тернопільській області

Міський бюджет

30,0

30,0

30,0

 Забезпечення якісного обслуговування понад 4,5 тисяч юридичних  та фізичних осіб - підприємців спрощення  процедури надання адміністративних послуг

10.

Проведення семінарів, круглих столів, зустрічей керівництва Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області та  міської ради з платниками податків

 2019-2021

Чортківське управ-ління ГУ ДФС у Тернопільській області

Не потребує фінансу

вання

 

 

 

Налагодження партнерських взаємовідносин з платниками податків

              ВСЬОГО  КОШТІВ

100,0

100,0

100,0